Novinky

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Vzduch je svieži, vietor silnie a lístie začalo padať. Prišla jeseň a s ňou aj prechod z leta na zimu. Keď sa zmení ročné obdobie, mala by sa zmeniť aj vaša rutina starostlivosti o pleť. Tieto jesenné tipy starostlivosti o pleť pomôžu vašej pleti z leta na jeseň.

Starostlivosť o pleť v lete

Aby ste sa uistili, že ste pripravený na sezónu (okrem aktualizácie šatníka) odhaľujeme letné tipy pri starostlivosti o pleť.

ROSACEA a ako s ňou bojovať

Rosacea je chronický stav, ktorý zvyčajne spôsobuje, že pokožka tváre, najmä okolo líc, sčervenie alebo sa ľahšie začervená. Spolu so zmenou farby môže rosacea tiež spôsobiť viditeľné krvné cievy, ako aj opuch, zhrubnutie kože a textúrne zmeny na koži.

Starostlivosť o pleť v zimnom období

Drsné chladné podnebie a suchý vnútorný vzduch počas zimy môžu zanechať pokožku v menej ako ideálnom stave.

Starostlivosť o citlivú pokožku

Citlivá pokožka patrí k najkomplikovanejším typom pokožky a majiteľky tejto pleti vedia, že len kvalitná starostlivosť im zabezpečí komfortný pocit na pleti. Citlivú pleť môžu mať všetky typy pokožky a to bez ohľadu na vek. Dnes vám prezradíme tajomstvo starostlivosti o citlivú pokožku.

Ako sa zbaviť strií po pôrode?

Mnoho žien a to nie len po pôrode a nie len na bruchu trápia strie. Na strie vo všeobecnosti platí, že čím skôr ich začnete riešiť, tým sú výsledky lepšie. Dnes vám prezradíme, ako sa starať o strie po pôrode. Vieme ako účinne bojovať proti striám!

TEST: Ako dobre odličujú BIODERMA SENSIBIO H2O MICELÁRNE OBRÚSKY?

Otestovali sme namiesto vás BIODERMA SENSIBIO H2O MICELÁRNE OBRÚSKY! Ako dobre odličujú? Pozrite si video!

Ako chrániť pleť pred slnkom v zime?

Slnko svieti stále. A aj keď sa nezdá, že v zime má veľkú silu, môže byť veľmi zradné. UV lúče stále vyžaruje. Ak ich skombinujete so snehom, od ktorého sa odrážajú, pôsobia na pleť viac, ako si viete predstaviť. Preto pozor, ak vystavíte pleť zimnému slnku na horách, je to rovnaké, akoby ste ju…

Urob si jednoduchý test a zisti svoj typ pleti!

Na type pleti naozaj záleží. Aby ste mohli svojej pleti venovať správnu starostlivosť, potrebujete poznať svoj typ pleti. Prestaňte skúšať produkty náhodne, ak budete poznať svoj typ pleti, dokážete si vybrať produkty vhodné pre starostlivosť o vašu pleť.

Starostlivosť o detskú pokožku v zime

Detská pokožka a obzvlášť pokožka bábätiek je veľmi tenká a citlivá. Vedeli ste, že pokožka novorodeniatka môže byť až päťkrát tenšia ako pokožka dospelého človeka? Je preto samozrejmé, že ešte nedokáže dokonale čeliť faktorom vonkajšieho prostredia. Ako sa starať o detskú pokožku v zime?

Viete, čo je to dermokozmetika?

Náš eshop dermocentrum sa zameriava na predaj dermokozmetiky. Preto sa aj voláme dermocentrum. Chceme byť nákupným centrom, kde môžete kúpiť kvalitnú dermokozmetiku a bio kozmetiku za výhodné ceny. Viete ale, čo je to dermokozmetika?

Viete, čo sú ceramidy?

Kozmetika značky CeraVe obsahuje pokožke prospešné cerdamidy. Viete, čo sú ceramidy?

VIDEO: Novinka - Bioderma Sébium Lotion

Značku Bioderma majú naši zákazníci veľmi radi. Pozrite si video o novinke z rady Sébium - Bioderma Sébium Lotion.

VIDEO: Vichy Mineral 89

Naša najobľúbenejšia novinka na eshope, je posilňujúci a vyplňajúci Vichy Minéral 89 Hylauron - Booster.

Zistite viac o škodlivých účinkoch slnka

Spôsob, ako slnko ovplyvňuje naše telo, súvisí s rôznymi faktormi ako vek, citlivosť pokožky, prostredie a podmienky slnečnej expozície. Nadmerná slnečná expozícia môže mať na pokožku krátkodobý aj dlhodobý dopad (od povrchového spálenia pokožky až po rakovinu kože), pred ktorými nie sme schopní sa…

Aké sú príznaky rosacey a kuperózy a ako sa líšia?

Rosacea je chronické, epizodické zápalové ochorenie, ktoré postihuje až 10 % dospelej populácie. Patrí do skupiny hypersenzitívnej pleti, a preto postihnutí popisujú nepríjemné pocity, ako je, okrem iného, štípanie a pálenie – subjektívne pocity, ktoré sú spojené s hypersenzitivitou.

Intolerancia na deodoranty pri citlivej pokožky

Najčastejším symptómom reakcií na dezodoranty je červená, olupujúca sa vyrážka na miestach, kde sa prípravky proti poteniu aplikujú. Pálenie a svrbenie v oblasti podpazušia sú ďalšou možnou reakciou na podráždenie kože. Vo veľmi závažných prípadoch sa na koži môžu dokonca objaviť červené pupienky,…

Prečo je nevyhnutné umývať pokožku tela?

Hlavným dôvodom, prečo treba umývať pokožku tela, je odstraňovanie nečistoty a potu, aby pokožka bola čistá a zdravá, a tak zbytočne nevznikal nepríjemný telesný pach. Sprchovanie a kúpanie tiež veľmi dobre pôsobí na náš celkový pocit pohody, vďaka nim sa cítime osviežení, plní energie a relaxovaní.

Ako spomaliť starnutie pleti?

Začínate si všímať na svojej pleti prvé znaky starnutia a ešte sa na to necítite? Môžete ich spomaliť! V tomto článku sa dozviete ako.

Hyperpigmentácie: starecké škvrny

Hyperpigmentácia trápi nejednu z nás. Čo ju spôsobuje, ako jej predchádzať, ako sa dá odstrániť? Viac v našom blogu. Aké sú Vaše zaručené tipy na pigmentové škvrny?

Ako správne čistiť pleť, aby bola zdravá a krásna?

Ako správne čistiť pleť, aby bola zdravá a krásna? Túto otázku si kladie každodenne mnoho žien. Ak aj Vás trápi tento problém, rady a riešenia nájdete v tomto článku.

Akné v meste: prečo sú slnko, stres a znečistenie nepriateľom Vašej krásy

Ľudia žijúci v mestách sú preťažení, trpia nedostatkom spánku, sú prepracovaní neustálym multi-taskingom, a tak si zvykli na to, že v zrkadle pozorujú unavené rysy a mdlú pleť. Vedeli ste ale, že mestské prostredie môže zhoršiť aj Vaše akné? Prečítajte si, ako „nepriateľsky“ sa proti Vám spolčujú…

URČOVANIE TYPU PLETI A STAVU PLETI

Na rozdiel od typu pleti sa stav pleti môže počas života značne líšiť. Medzi rad vnútorných a vonkajších faktorov, ktoré určujú stav pleti, patria: podnebie a znečisťujúce látky v ovzduší, lieky, stres, dedičné faktory, ktoré majú vplyv na tvorbu kožného mazu, potu a prirodzených hydratačných…

ATOPICKÁ POKOŽKA

Atopický ekzém je chronické alebo chronicky recidivujúce, neinfekčné zápalové ochorenie kože, výrazne svrbivé, geneticky podmienené. Provokujúce faktory sú viacpočetné, vonkajšie a vnútorné, ktoré vyvolávajú alergické aj nealergické reakcie. Vyskytuje sa v 3 rozdielnych formách, ktoré sa líšia…

Dehydratovaná pokožka

Voda, podobne ako vzduch, je nevyhnutným predpokladom pre život. Voda predstavuje približne 65% celkovej hmotnosti dospelého človeka, takže osoba s hmotnosťou 70 kg zadržiava približne 49 litrov vody, z čoho 15% sa nachádza v pokožke...

Vaša pokožka a stres

O tom, že trvalý stres zaťažuje srdce a spôsobuje zlé trávenie, vieme už dávno. No vedeli ste, že „ide až pod kožu“ – a to tým viac, čím je koža citlivejšia? Koža a psychika sú totiž veľmi úzko spojené. Americkí vedci zistili, že pokožka je počas stresu náchylnejšia na zápaly.

Poznáte šetrný čistiaci gél ABCDerm Moussant od BIODERMY?

Neobsahujem mydlo, k detskej pokožke je šetrný a rešpektuje fyziologickú rovnováhu pokožky a vlasov bábätiek a malých detí.

Overené zákazníkmi

Snažíme sa naše služby neustále zlepšovať a sme radi, že naša snaha prináša prvé ovocie.

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk