Ako spomaliť starnutie pleti?

Ako spomaliť starnutie pleti?

Začínate si všímať na svojej pleti prvé znaky starnutia a ešte sa na to necítite? Môžete ich spomaliť! V tomto článku sa dozviete ako.

Starnutie pleti je prirodzený jav vedúci k strate pružnosti pleti, výskytu vrások a pigmentových škvŕn, obzvlášť v nezakrývaných oblastiach. Dnes vieme tieto zmeny spomaliť.

Koža starne, keď je zasiahnutá UV žiarením. Toto žiarenie uvoľňuje svoju energiu do kože a vytvára veľmi škodlivé voľné radikály. Táto oxidácia pozmeňuje kožné bunky i vlákna. Cigaretový dym, alkohol a znečistenie sú faktory, ktoré pokožku ničia. S vekom prechádzajú kolagénové vlákna glykáciou (pôsobenie cukrov na proteíny), ktorá ich znehybňuje. U žien urýchľuje proces starnutia taktiež menopauza.

Dôležitá je prevencia, teda obmedzenie expozície na slnku. Odporúča sa, aby sa na tvár používali širokospektrálne prípravky ochrany pred slnkom, ktoré chránia pleť pred UVA. Jesť zdravú stravu bohatú na ovocie a zeleninu, ktorá pomáha bojovať s voľnými radikálmi. Táto rada je účinnejšia, keď sa dodržiava ešte predtým, než sa objavia viditeľné znaky starnutia.

V závislosti od typu pleti a veku je potrebné používať krémy, ktoré obsahujú antioxidačné aktívne látky, ktoré bojujú s voľnými radikálmi, ovocné kyseliny, vitamín C alebo retinol. Existujú taktiež látky, ktoré bojujú s glykáciou, aby spomalili starnutie. Ženy, ktoré sú často na slnku, musia používať už od jari denné krémy s ochranou pred slnkom.

 

Súvisiace produkty

Eucerin Hyal-Urea denný krém proti vráskam 50ml

Intenzívna hydratácia suchej pleti a redukcia vrások s 5% ureou a kyselinou hyalurónovou.
31,03 €

La Roche-Posay Redermic C PS 40ml

Spevňujúci krém proti vráskam s vitamínom C pre suchú pleť, 40ml
32,07 € 40,09 €
Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk