Starostlivosť o detskú pokožku v zime

Starostlivosť o detskú pokožku v zime

Detská pokožka a obzvlášť pokožka bábätiek je veľmi tenká a citlivá. Vedeli ste, že pokožka novorodeniatka môže byť až päťkrát tenšia ako pokožka dospelého človeka? Je preto samozrejmé, že ešte nedokáže dokonale čeliť faktorom vonkajšieho prostredia. Ako sa starať o detskú pokožku v zime?

Prechod z tepla do zimy v priebehu niekoľkých sekúnd spôsobuje stratu hydratácie. Detská pokožka tak v zime veľmi rýchlo stráca schopnosť brániť sa, môže popraskať a otvoriť tak až cestu infekcii. Dôvod, prečo venovať detskej pokožke v zime špeciálnu starostlivosť je ten, že detská pokožka sa nedokáže rýchlo prispôsobiť rozličným teplotám. To môže viesť k vysušeniu, popraskaniu alebo začervenaniu. 

 

Teplé oblečenie, šál ani čiapka, neochráni detskú pokožku pred vplyvmi studeného počasia. Našťastie na tento problém existuje jednoduché riešenie. Prípravky starostlivosti o pokožku proti chladu určené pre bábätka. 

 

Dôležité je nepoužívať obyčajné krémy, ale vybrať si tzv.: cold krémy - teda krémy vyslovene do chladného počasia. Aj keď sú hutnejšie a často sa môžu trošku ťažšie rozotierať, ich efekt je neuveriteľný. Perfektne ochránia detskú pokožku.

 

Cold krém naneste na tvár a ruky, ale môžete aj na pery dieťatka.Počas dňa neváhajte detskú pokožku opätovne hydratovať. Vyberte si cold krém, ktorý je hypoalergénny a testovaný v laboratóriách. V Dermocerntre si môžete bez starostí vybrať ktorýkoľvek krém. Dbáme totiž na to, aby v našej ponuke boli iba cold krémy najvyššej kvality.

 

Pozrite si ponuku cold krémov tu.

 

Krémovanie u detí často vyvolá protesty. Nenechajte sa odradiť a urobte zo starostlivosti o pokožku každodenný rituál.   

 
Súvisiace produkty

Bioderma ABCDerm Cold Cream 200ml

Ochranný, výživný a upokojujúci krém, 200ml
15,75 €
Najnovšie články v našom BLOGU
Svrbivá pokožka hlavy počas chladných mesiacov

Svrbivá pokožka hlavy počas chladných mesiacov

ROSACEA a ako s ňou bojovať

ROSACEA a ako s ňou bojovať

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk