Ako sa zbaviť strií po pôrode?

Ako sa zbaviť strií po pôrode?

Mnoho žien a to nie len po pôrode a nie len na bruchu trápia strie. Na strie vo všeobecnosti platí, že čím skôr ich začnete riešiť, tým sú výsledky lepšie. Dnes vám prezradíme, ako sa starať o strie po pôrode. Vieme ako účinne bojovať proti striám!

V prvom rade si treba uvedomiť, že strie nie sú nebezpečné!  Sú prirodzenou reakciou tela na nadmernú záťaž pokožky. Objaviť sa môžu na brušku, zadočku, pažiach, prsiach alebo stehnách - proste všade tam, kde telo najrýchlejšie priberá a tela pokožka je vystavená rýchlemu rastu. 

Strie spôsobuje rýchle natiahnutie kože. Vyzerajú ako dlhé, tenké jazvy a zo začiatku sú červenej alebo fialovej farby, časom ale vyblednú. Ak budete svoju pokožku ošetrovať, pravdepodobne časom úplne zmiznú, prípadne rýchlejšie vyblednú.

Krémy a oleje proti striám

Na eliminovanie strií je kľúčová správna starostlivosť o pokožku. Pravidelne, 2x do dňa si postihnuté miesta krémujte špeciálnym prípravkom - krémom alebo olejom proti striám, najlepšie z lekárne. Tie majú často aj korekčný účinok a okrem vyhladenia strií im dodajú aj telovú farbu a tým zaistia, že strie takmer nevidno.

Dá sa striám predchádzať?

Striám v tehotenstve sa do určitej miery dá predchádzať. Aby ste podporili elasticitu pokožky, dodržiavajte pitný režim a pite veľa vody. Zároveň pokožku často krémujte, alebo olejujte prípravkami, ktoré obsahujú koenzým Q10. Ten podporuje elasticitu pokožky. Strie a kvalita pokožky sú však často genetická záležitosť, čo znamená, že niektoré ženy strie mať nikdy nebudú kým iné ich budú mať veľa a to aj napriek prevencii, ktorú robia.

Nemyslite na to, ako vaše strie vyzerajú. Sústreďte sa na príbeh, ktorý a za nimi skrýva a buďte vďačná za zázrak, ktorý sa vďaka nim stal. O všetko ostatné, sa postará kvalitná dermokozmetika.

Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk