Dehydratovaná pokožka

Dehydratovaná pokožka

Voda, podobne ako vzduch, je nevyhnutným predpokladom pre život. Voda predstavuje približne 65% celkovej hmotnosti dospelého človeka, takže osoba s hmotnosťou 70 kg zadržiava približne 49 litrov vody, z čoho 15% sa nachádza v pokožke...

Koriálna vrstva (vrchná vrstva pokožky), prirodzene chránená hydrolipidovou vrstvou, obmedzuje proces odparovania vody. Ak je akýmkoľvek spôsobom fyziologická bariéra poškodená, IWL (Imperceptible Water Loss = Nepatrné straty vody) sa zintenzívňuje, čo vedie k dehydratácii pokožky.

 

Čím je charakteristická dehydratovaná a citlivá pokožka?

Pre pokožku sú typické nepríjemné pocity napätia, ktoré majú rôznu intenzitu a frekvenciu, pleť stráca svoj prirodzený lesk. Následne sa stáva zraniteľnejšou a reaktívnejšou.

 

Čo môže spôsobovať tieto problémy?

Problémy môžu byť rôzneho pôvodu: faktory životného prostredia (znečistenie, klimatizácia...), klimatické podmienky (vietor, zmeny teploty, slnečné žiarenie). Príčinou dehydrovanej pokožky môžu byť tiež psychické problémy a hormonálne poruchy, rovnako ako aj prirodzený proces starnutia.

 

Aká hygiena je najvhodnejšia pre dehydratovanú a citlivú pokožku?

Každý deň, ráno a večer, používajte výrobok určený na hygienu, vhodne obohatený o zvlhčujúce aktívne zložky, ktorý veľmi jemne očistí vašu pokožku bez toho, aby ju zbavil tukov (ktoré súvisia s bariérovou funkciou). Predtým, ako použijete vhodný výrobok na starostlivosť o pokožku, jemne a dôkladne ju vysušte.

Nepoužívajte viac bežné mydlá, ktoré môžu pokožku dráždiť a vysušovať.

 

Aký výrobok na starostlivosť o pleť by sa mal používať v prípade dehydratovanej / veľmi dehydratovanej a citlivej pokožky?

Ráno a večer aplikujte v dostatočnom množstve výrobok na starostlivosť o pleť, ktorý je obohatený o rehydratujúce aktívne zložky napomáhajúce obnoveniu kožnej bariéry.

Vaša pokožka bude opäť lesklá, pružná a súčasne menej reaktívna.

Zabezpečte, aby ste doma nemali príliš teplo, ktoré môže vysušovať vzduch a tak poškodiť vašu pokožku.

Rovnako dbajte o to, aby ste hydratovali vašu pokožku zvnútra. Denne vypite 1.5 litra vody (pokiaľ to nie je podľa vášho lekára kontraindikované).

 

Zdroj: http://www.bioderma.com/

Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk