Urob si jednoduchý test a zisti svoj typ pleti!

Urob si jednoduchý test a zisti svoj typ pleti!

Na type pleti naozaj záleží. Aby ste mohli svojej pleti venovať správnu starostlivosť, potrebujete poznať svoj typ pleti. Prestaňte skúšať produkty náhodne, ak budete poznať svoj typ pleti, dokážete si vybrať produkty vhodné pre starostlivosť o vašu pleť.

Niektoré typy pleti sú zjavné už na prvý pohľad. Typ pleti si môžete určiť aj voľným okom. Ak máte suchú pleť, pravdepodobne je vaša pleť často napnutá, začervenaná a má po sebe drobné šupinky. Ak je vaša pleť naopak mastná, je na pohľad lesklá a póry sú viditeľné a upchaté.

Ak si chcete svojim typom pleti byť úplne istá, urobte si jednoduchý test, ktorý vám pomôže určiť typ pleti. Ideálne je, ak tento test urobíte ráno, keď na pleti nemáte veľké množstvo produktov a pleť je po noci zregenerovaná a dá sa povedať, že je najviac prirodzená. 


Test typu pleti - postup

 

  1. 1. Poriadne si umyte pleť čistou vodou. Vynechajte akékoľvek kozmetické prípravky, aby ste umelo neovplyvnili typ svojej pleti.
  2. 2. Pleť si osušte jemným, mäkkým uterákom. Uterák jemne prikladajte na pleť a snažte sa vodu vysať. Rozhodne pleť nešúchajte! 
  3. 3. Počkajte 30 minút. Vaša pokožka medzi časom začne fungovať.
  4. 4. Na tvár si zľahka pritlačte hygienickú vreckovku. Zamerajte sa na čelo, nos, bradu a líca. 
  5. 5. Sledujte, na akých miestach vreckovky sa objavila mastná škvrna. 

Zmiešanú pleť máte v prípade, ak sa premastené miesta objavili iba v T -zóne - teda na čele, nose a brade. Ak bola cela vreckovka poriadne premastená (aj na lícach), pravdepodobne máte mastný typ pleti. Suchú pleť máte v prípade, ak sa na vreckovke neobjavil žiadne škvrny a po dobe 30 minút vaša pleť začala nepríjemne pnúť. Ak sa na vreckovke objavili iba slabé premastené miesta, máte ideálny, normálny typ pleti


Nezabudnite na to, že všetky typy pleti podliehajú starnutiu a počas života sa môžu meniť. Typ vašej pleti sa môže zmeniť aj vplyvom hormónov, stresu či životného štýlu. Citlivú pleť môžu mať všetky typy pokožky a to bez ohľadu na vek. 


Teraz už viete, aké kozmetické produkty si pre svoju pleť vybrať. Správna voľba produktov pre váš typ pleti odstráni nepríjemné prejavy ako sú pnutie pleti alebo jej prílišné mastnenie, daného typu pleti a priblíži vašu pleť k normálnemu stavu. 

 

 
Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk