Zistite viac o škodlivých účinkoch slnka

Zistite viac o škodlivých účinkoch slnka

Spôsob, ako slnko ovplyvňuje naše telo, súvisí s rôznymi faktormi ako vek, citlivosť pokožky, prostredie a podmienky slnečnej expozície. Nadmerná slnečná expozícia môže mať na pokožku krátkodobý aj dlhodobý dopad (od povrchového spálenia pokožky až po rakovinu kože), pred ktorými nie sme schopní sa ubrániť.

 

 

Trvalý komfort

Pobyt na slnku je často príjemný. Môže však vyústiť do diskomfortu, ktorý by mohol viesť do problémov.

  • Slnečné spálenie alebo erytém je najčastejším prejavom nadmernej expozície lúčom UVB žiarenia.
  • Niektoré kožné ochorenia ako atopia alebo rosacea spôsobujú extrémnu citlivosť pokožky na zmeny okolitého prostredia. Predovšetkým slnko potom môže spustiť nepríjemné reakcie.
  • Aj keď to vyzerá, že slnko zlepšuje stav akné, ide iba o krátkodobý efekt: expozícia UV žiareniu má za následok zhrubnutie vrchnej vrstvy pokožky. Pozor na rebound efekt, ktorý po lete opäť vedie k tvorbe pupienkov.
  • K fotodermatóze dochádza po slnečnej expozícii kvôli abnormálne vysokej citlivosti na UV žiarenie. Medzi najznámejšie patrí slnečná alergia alebo benígna letná svetelná erupcia, ktorá spôsobuje výsev malých červených pupienkov na hrudníku, ramenách, pažiach a nohách.

 

 

Ochrana začína v detstve

Slnečná expozícia má obrovský vplyv na organizmus už od najútlejšieho veku. Detská pokožka je jemnejšia než pokožka dospelých a nie je tak zvyknutá na slnko, pretože je mu vystavovaná menej častejšie. Preto je nutné venovať jej našu pozornosť.

Každý človek sa rodí s určitou slnečnou odolnosťou, ktorá mu pomáha chrániť sa pred určitým množstvom UV žiarenia. Hneď ako sa táto odolnosť vyčerpá, telo už nie je schopné opravovať poškodenie spôsobené slnkom. Čím skôr budeme dieťa vystavovať slnku, tým rýchlejšie bude jeho/jej slnečná odolnosť vyčerpaná. Aby sme túto rezervu ochránili, je jediným riešením používať účinnú ochranu, a to už od najútlejšieho veku.

 

Buďte informovaní o najlepšej ochrane

Dermatologické laboratórium La Roche-Posay sa zaviazalo bojovať proti rakovine kože a vyvinulo preto preventívny edukačný nástroj, ktorý je všetkým dostupný on-line. Interaktívna stránka Myskincheck.org podporuje samovyšetrenie pre odhalenie podozrivých lézií čo najskôr. Pokiaľ v poslednej dobe na svojej pokožke pozorujete nejaké zmeny, alebo si niečím nie ste istí, čo najskôr navštívte dermatológa. Majte na pamäti, že Myskincheck.org nenahrádza dermatológa. Iba dermatológ môže odborne diagnostikovať podozrivé lézie a rozhodnúť, či je potrebné začať liečbu.

 

 

Súvisiace produkty

La Roche-Posay Anthelios Gel-krém SPF 50+ 50ml

Zmatňujúci gél-krém proti lesku pleti s SPF 50+, 50ml
24,07 €
Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk