Ako chrániť pleť pred slnkom v zime?

Ako chrániť pleť pred slnkom v zime?

Slnko svieti stále. A aj keď sa nezdá, že v zime má veľkú silu, môže byť veľmi zradné. UV lúče stále vyžaruje. Ak ich skombinujete so snehom, od ktorého sa odrážajú, pôsobia na pleť viac, ako si viete predstaviť. Preto pozor, ak vystavíte pleť zimnému slnku na horách, je to rovnaké, akoby ste ju vystavili v lete na pláži pri mori.

Ak sa teda pýtate, či používať krém s SPF aj v zime, odpoveď je jendoznačná. Áno, krém s ochranným faktorom by ste v zime nemali vynechať! Zimné slnko môže byť príjemné, no jeho pôsobením pleť trpí. UVA a UVB žiarenia sú tu stále. Nezáleží na ročnom období. Nezabúdajte pleť chrániť 24 hodín denne, 365 dní v roku.

 

Ľudia sa často mylne domnievajú, že slnko nemôže pleť počas zimy nijak poškodiť. Pravdou je, že škodlivé UV žiarenie je prítomné počas celého roka – líši sa iba jeho množstvo. Navyše, slnečné žiarenie dopadá na zem za každého počasia. Z tohto dôvodu, môže dôjsť k poškodeniu pokožky, na ktorej sa budú vytvárať vrásky, pigmentové škvrny a skôr zostarne.

 

A aké vysoké SPF potrebujeme v zime? Vystačíte si s krémami, ktoré obsahujú minimálne SPF 15. Aplikujte si ich na tvár, krk, dekolt. 

 

Či už si teda plánujete užiť lyžovačku alebo prechádzku zasneženou krajinou, nemali by ste zabúdať na krém s SPF, ktorý vašu pleť ochráni. Vyberte si z našej ponuky spoľahlivý krém s SPF z lekárne. 

Najnovšie články v našom BLOGU
Svrbivá pokožka hlavy počas chladných mesiacov

Svrbivá pokožka hlavy počas chladných mesiacov

ROSACEA a ako s ňou bojovať

ROSACEA a ako s ňou bojovať

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk