Ako správne čistiť pleť, aby bola zdravá a krásna?

Ako správne čistiť pleť, aby bola zdravá a krásna?

Ako správne čistiť pleť, aby bola zdravá a krásna? Túto otázku si kladie každodenne mnoho žien. Ak aj Vás trápi tento problém, rady a riešenia nájdete v tomto článku.

V túžbe po lepšom vzhľade robíme často možné i nemožné. Skúšame najnovšie kozmetické novinky, vyhľadávame zaručené skrášľovacie tipy, skúšame osvedčené rady kamarátok – a pritom trochu zabúdame na to najdôležitejšie. Základom je postarať sa o to, aby pleť bola predovšetkým dokonale čistá. Iba vtedy sa môžu naplno prejaviť účinky kozmetickej starostlivosti a pleť môže zažiariť v celej svojej kráse.

Potreba dôkladného čistenia pleti nie je žiadnym trendom posledných rokov, ale storočiami overený postup na ceste za zdravím, krásou a sviežosťou. Vedeli o tom svoje aj významné ženy našej histórie, či už išlo o Máriu Antoinettu a jej vášeň pre čistiace pleťové masky, alebo Kleopatru, ktorá bola známa tým, že si svoje typické uhľovočierne linky a silné nánosy make-upu odstraňovala zmesou prírodných olejov a oslieho mlieka.

V dnešnej dobe je téma odličovania a čistenia pleti ešte aktuálnejšia. Neide len o odstraňovanie make-upu, ale predovšetkým o hĺbkovú očistu, ktorú vaša pleť potrebuje, aj keď sa nemaľujete. Počas dňa sa na pleti zachytáva množstvo nečistôt, v noci sa tvár zasa viac potí a produkuje väčšie množstvo kožného mazu. Príjemným pomocníkom vám v tomto smere budú rôzne čistiace a odličovacie vody, gély alebo peny, s ktorými vás každodenný očistný rituál bude naozaj baviť! Pleť jemne a pritom dôkladne vyčistia, pripravia ju na aplikáciu ochranného krému a zvýšia tak ich účinok. Vyberajte produkty, ktoré dokážu zvýšiť hydratáciu pleti a ktoré nedráždia oči, takže si s nimi pohodlne odstránite i očný make-up. Ak budete chcieť, môžete do hry prizvať i osvedčené lapače nečistôt – micely – a záver čistiaceho rituálu obohatiť micelárnou vodou alebo použiť vlhčené micelárne obrúsky, ktoré sú praktickým riešením napríklad na cestách.

Vychutnajte si spár očistných minút v kúpeľni a myslite pri tom na to, že pre starostlivosť o pleť robíte maximum. Vráti sa vám to v podobe sviežeho vzhľadu a zdravej krásy.

 
Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk