5 pravidiel pre starostlivosť o Vaše vlasy

5 pravidiel pre starostlivosť o Vaše vlasy

Aby ste si zachovali krásne, zdravé vlasy, osvojte si správnu každodennú rutinu starostlivosti o vlasy. Vaše vlasy a pokožka hlavy vyžadujú obzvlášť jemnú starostlivosť!

Pravidlo č. 1: správna teplota vodyo

Keď si umývate vlasy, uistite sa, že má voda správnu teplotu. Mala by byť vlažná tak, aby nebola necitlivá k vlasovej pokožke. Navyše je potrebné si po umytí vlasy dôkladne prepláchnuť, aby nezostali žiadne stopy šampónu alebo prípravku starostlivosti o vlasy.

Pravidlo č. 2: extrémne jemné prípravky starostlivosti o vlasy

Styling vlasov, pri ktorom sa používa nadmerné teplo a umývanie vlasov nevhodným šampónom poškodzujú vlasy, tie sú potom stále krehkejšie. Používajte jemný šampón, ktorý nepoškodzuje pokožku hlavy. Pri fénovaní udržujte teplotu na nižšom stupni.

Pravidlo č. 3: nechajte svoje vlasy dýchať

Vaše vlasy potrebujú dýchať. Nedržte ich pevne stiahnuté dozadu hodiny bez prestania. Variant: majte vlasy chvíľu rozpustené a potom ich na chvíľu stiahnite dozadu. Nenoste dlho prilby, čapice alebo klobúky.

Pravidlo č. 4: masáž pokožky hlavy

Masáž nie je len pre telo. Môže byť taktiež prospešná aj pre vaše vlasy. Keď si umývate vlasy, masírujte si pokožku hlavy 2 až 3 minúty bez agresívneho trenia. Pomáha to stimulovať krvný obeh a uvoľňovať pokožku hlavy.

Pravidlo č. 5: vyhnite sa stresu

Starať sa o svoje vlasy jednoducho znamená starať sa dobre o seba. Vyvážená strava, pravidelné cvičenie a spánok pred polnocou sú pre krásu vlasov podstatné. Skúste napr. jogu a odstráňte škodlivý stres zo svojho života.

Najnovšie články v našom BLOGU
Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Pripravte vašu pokožku na sychravé dni

Starostlivosť o pleť v lete

Starostlivosť o pleť v lete

Hodnotenie obchodu

Vy už odchádzate?

Dáme Vám zľavu 5%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 5% na prvý nákup.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.

Dermocentrum.sk